October 22, 2021 12:15
Хроника

86 санкционирани возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден (19.09.2021) спроведена е  зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 86 возачи. Од нив, 18 возеле без возачка дозвола, 51 возач не користеле заштитна кацига за време на возење, шест мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Website https://animetv.cc: Watch Mikeneko Holmes no Yuurei Joushu animetv Episode Full dubbed anime

https://animefreak.ws anime

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

Website https://animedao.nl: Watch Battle Athletes animedao Episode 6 boku no hero academia animedao

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Slideserve: https://www.slideserve.com/animeflixnl