August 2, 2021 21:10
Хроника

82 возачи возеле пребрзо во Скопје

Денеска (21.07.) од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Скопје спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на Скопје, при што санкционирани се 82 возачи.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

AniWatch: Chronicles of the Going Home Club anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

Website https://animedao.nl: Watch Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature animedao Episode Full animedao seven deadly sins

KissAnime: Adieu Galaxy Express 999 anime episode Full online free at https://kissanime.mx seven deadly sins kissanime

Tripline: https://www.tripline.net/kissanimemx/

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd