August 2, 2021 21:49
Хроника

78 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Денеска (21.07.) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што санкционирани се 78 возачи. 30 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а тројца дури над 70 километри на час над пропишаната брзина.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Website https://animekisa.in: Watch To the Abandoned Sacred Beasts animekisa Episode 12 anime websites

Website https://animefreak.ws: Watch 12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki 2nd Season animefreak Episode 12 bleach animefreak

Website https://aniwatch.pro: Watch Sousei no Aquarion Evol aniwatch Episode Full anime online

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimelol

Osf: https://osf.io/qmc52/

Play: https://www.play.fm/gogoanimelol