February 16, 2019 12:54
Живот

Му го вратил паричникот со 7750 евра, а сопственикот го почестил со…

Му го вратил паричникот со 7750 евра, а сопственикот го почестил со…

Ни момент не се двоумев дали да го вратам паричникот , вели сопственикот на кафулето “Севдах” во Улцињ, Шаќир Бејтовиќ.
 
Во локалот седеле само двајца гости. Откако го испиле кафето, ја платиле сметкaта и си заминале.
 
Кога ја раскревал масата, Бејтовиќ го забележал паричникот паднат на столчето.
 
-Го отворив за да видам дали има документи и тогаш видов куп пари. Ги пребројав, имаше точно 7 750 евра, им раскажал на новинарите чесниот газда.
 
-Кога дојде сопственикот на паричникот, му ги вратив парите , а тој на шанк остави 20 евра да се почестиме, вели Бејтовиќ.

 

Related posts

Претпразнична диета: Изгубете 5 килограми за една недела

24info

На сопругата и рече да не оди на работа, а потоа кога сфати за што се работи заплака

24news

Медот и оревите ја лечат анемијата и го зајакнуваат срцето

24info