November 30, 2021 08:19
Спорт

63 годишен навивач на Сити се бори за живот откако беше претепан во Белгија

Навивач на Манчестер Сити се бори за живот по „кукавичкиот“ напад на навивачите на Клуб Бриж по синоќешната средбата во Бриж во Лигата на шампионите.

63-годишен поддржувач, кој е дел од групата поддржувачи на Сити наречена „Сина месечина Белгија“, беше нападнат на станица во близина на стадионот, по убедливата победа на англискиот тим од 1-5.

Британските медиуми пишуваат дека најпрво настанала вербална расправија поради тоа што навивачот носел шал од Манчестер Сити, а потоа ситуацијата ескалирала и нападнатиот навивач е во кома и се бори за својот живот.

Манчестер Сити одигра доминантен натпревар во Белгија и со убедливи 1-5 направи голем чекор до пласманот во осминафиналето на ЛШ.

AnimeKisa: Seitokai Yakuindomo anime episode 13 online free at https://animekisa.in watch anime free

Little Women (Dub) (https://animeflix.nl/m/YBX7) Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://4anime.biz: Watch Oban Star-Racers (Dub) 4anime Episode 26 4anime one piece

KissAnime: Omishi Mahou Gekijou: Risky/Safety anime episode 24 online free at https://kissanime.mx assassination classroom kissanime