October 22, 2021 22:35
Хроника

60 возачи казнети утрово за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Утрово од 08 до 12 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што се санкционирани 60 возачи.

14 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, најавија од МВР.

Website https://aniwatch.pro: Watch Daily Lives of High School Boys aniwatch Episode 12 anime websites

Watch Maetel Legend Episode 2

Website https://animekisa.in: Watch Yi Shijie Zhongyao Pu 2 animekisa Episode 1 watch anime dub

Watch El Hazard: The Magnificent World (Dub) Episode 7

Babelcube: https://www.babelcube.com/user/anime-freak

Easypropertylistings com: https://easypropertylistings.com.au/support/users/animefreakws/