January 28, 2022 05:59
Uncategorized

566 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (25.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 566 возачи. Од нив 75 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 15 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 284 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 282 надвор од населено место.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Black Clover (Dub) Episode 168

watch anime online Redo of Healer

ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

ANIMEFLIX Your Name. Episode Full

watch anime dub ANIMEFLIX Naruto: Shippuden