Хроника

53 прекршувања на забраната за движење, 384 санкции за неносење маска

Од 21.00 часот (03.05.2021) до 05.00 часот (04.05.2021) констатирано е дека 53 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (03/04.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 384 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

AnimeFreak anime freak: Watch High-Rise Invasion Episode 6 (https://animefreak.ws/m/9Rao/ep-6)

AnimeHeaven watch anime: DARLING in the FRANXX Episode 24