October 19, 2021 05:37
Хроника

53 возачи санкционирани за пребрзо возење на територија на СВР Велес

Вчера (30.07.) од 14 до 20 часот полициски службеници од СВР Велес спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 53 возачи. Од нив, тројца возеле со дури над 50 километри на час над дозволеното. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv all free

Website https://animefreak.ws: Watch How clumsy you are, Miss Ueno. (Dub) animefreak Episode 12 anime stream

Mobypicture: https://www.mobypicture.com/user/animefreakws

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimebe