June 16, 2021 15:50
Хроника

52 санкции за брзо возење на автопат Скопје – Велес

Во текот на вчерашниот ден (11.05.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 52 возичи. Од нив, 10 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

 

KissAnime weathering with you kissanime: DARLING in the FRANXX (https://kissanimeonline.com/m/KeEK) Episode 24

AniWatch aniwatch: Don't Toy with Me, Miss Nagatoro (https://aniwatch.pro/m/4W4z) Episode 5