September 24, 2021 07:17
Македонија

52 годишна жена се породи во гинекологија ,,Чаир”

Во Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“, во скопската општина Чаир, се породи 52-годишна жена од Кочани.

Целата процедура, од ин витро оплодување до породување, е извршена од страна на д-р Зоран Илиевски и целиот тим на болницата. Патем, ова е прва бременост на родилката која на свет донесе здраво девојче.

Исто така, пред неколку дена во истата болница се породи и 50-годишна жена која 27 години се соочувала со стерилитет.

Texhnolyze (Dub) (https://aniwatch.pro/m/GWWW) Episode 22

ANIMEFLIX: Requiem from the Darkness (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball super

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch Story of a Fawn (Dub) Episode 4

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimebe