February 16, 2019 17:12
Забава

5 пијалоци кои никогаш не се порачуваат во кафуле

5 пијалоци кои никогаш не се порачуваат во кафуле

Познатиот келнер, но и комичар Тим Дан од Њујорк откри 5 пијалоци кои тој никогаш не би ги порачал во кафуле.

Мохито

Според него, ќе добиете лоши и неквалитетни состојки како сушено нане и трула лимета. Наместо тоа, тој препорачува да порачате Бакарди и газиран сок.

Точено пиво

Тој открива дека овој пијалок е полн со бактерии од бурињата кои речиси и никогаш не се чистат. Вели дека доколку сакате да проверите дали тие ги чистат бурињата, треба да го проверите тоалетот на кафулето.

Коктел со млеко

Популарен пијалок во американските барови и е „White Russian“ за кој се вели дека се користи млеко со поминат рок.

Наливно вино

Најчесто е суперевтино и со лош квалитет.

Ладен пијалок

Во секој ладен пијалок секако се додава мраз кој се користи од ледоматите кои исто така никогаш не се чистат.

Related posts

ДАЛИ БОГАТ ДЕЧКО СО ЛАМБОРГИНИ МОЖЕ ДА РАСКИНЕ ЉУБОВНА ВРСКА ?

24news

Албанската пејачка Блеона дојде топлес на Vanity Fair забавата

24news

Трик со помош на кој ќе го отворите секој катанец без клуч!

24news