June 21, 2021 17:32
Хроника

434 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.05.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

AnimeTV demon slayer anime tv: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://animetv.cc/m/y2zj/ep-1)

AniWatch watch anime: The Seven Deadly Sins Episode 24