September 24, 2021 18:31
Хроника

402 санкции за брзо возење 

Во текот на вчерашниот ден (01.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 402 возачи. Од нив, 48 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а девет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Website https://aniwatch.pro: Watch Hell Girl: Two Mirrors aniwatch Episode 26 anime websites

AnimeBee: Slayers Premium anime episode Full online free at https://animebee.to anime websites

Website https://kissanime.mx: Watch Shingu: Secret of the Stellar Wars (Dub) kissanime Episode 26 kissanime free

Website https://4anime.biz: Watch Kaleido Star 4anime Episode 51 anime sites

Diigo: https://www.diigo.com/profile/animeflixnl

Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx