October 26, 2021 14:25
Магазин

40 години подоцна: Парче од свадбената торта на Чарлс и Дијана продадено на аукција

Венчавката на принцезата Дијана и принцот Чарлс засекогаш ќе се памети како една од најубавите церемонии во историјата, а од тогаш поминаа 40 години.

Кога ќе се потсетиме на лејди Дијана, првото нешто што ни паѓа на памет е нејзината убавина, скромност и хуманост, поради што до ден денес останува непрежалена принцеза, а многу луѓе сакаат да имаат вистинско парче историја во спомен на најубавата свадба.

Идејата за торта стара 40 години не изгледа како привлечна опција за дегустација, и многумина веројатно нема ни да помислат да ја купат, но тоа не е обично парче торта!

Имено, парче од една од 23. торти на свадбата на принцот Чарлс и принцезата Дијана (тешко 28 грама) беше продадено на аукција, и иако се очекуваше да се продаде за 500 фунти, тоа достигна цена од дури 2,000 фунти.

Не се знае што ќе прави купувачот со тортата, а медиумите се шегуваат дека сигурно нема намера да ја вкуси. Тој плати прилично убава цена за да стане сопственик на тоа слатко парче кралска историја.

Seikai no Senki Special (https://animeflv.uk/m/0G33) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Hana no Mahoutsukai Mary Bell: Phoenix no Kagi animedao Episode Full the daily life of the immortal king animedao

Mirai (https://4anime.biz/m/VE90) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE Season Two (Dub) animeflix Episode 26 fire force animeflix

: www.linkedin.com/in/kissanimemx

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimebe