February 25, 2021 08:57
Македонија

35 годишен пациент од Скопје почина од Ковид 19

Од 2013 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 347 нови случаи на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од нив 179 се од Скопје.

Во последното деноноќие регирстрирани се 270 оздравени пациенти од главниот град, а пет жители на Скопје починале како последица од Ковид-19.

Најмладиот починат од Скопје е на возраст од 35 години, најстариот имал 81 година.

Бројот на активни случаи во земјата е 11.269, а 6.359 се од Скопје, информира Министерството за здравство.

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 6 at AnimeHeaven anime heaven org

How Not to Summon a Demon Lord (Dub) Episode 12 at Funimation sword art online funimation