October 21, 2021 22:49
Хроника

328 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (23.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 328 возачи. Од нив, 20 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 141 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 187 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

AniWatch: Kaichuu! anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro anime online

Galaxy Express 999 Episode Full

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Teekyu 2 Episode 12

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimelol

Archive: https://archive.org/details/@animeflixnl