October 25, 2021 17:37
Хроника

310 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (18.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 310 возачи. Од нив, 29 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 111 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 199 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Watch Wataten! An Angel Flew Down to Me Episode 12

4Anime: The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened (Dub) anime episode 6 online free at https://4anime.biz heroes rising 4anime

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animepahe: Zone of the Enders: Dolores anime episode 26 online free at https://animepahe.cc stream anime online

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Discogs: https://www.discogs.com/fr/user/animeflixnl