June 14, 2021 08:11
Хроника

30 прекршувања на забраната за движење, 494 санкции за неносење маска

Од 20.00 часот (16.04.2021) до 05.00 часот (17.04.2021) констатирано е дека 30 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (16/17.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 494 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

AnimeFreak anime freaks website: Watch My Hero Academia 3 Episode 11

AniWatch anime online: Watch My Hero Academia 2 Episode 9 (https://aniwatch.pro/m/VnXB/ep-9)