January 24, 2022 21:01
Магазин

„30“ на Адел најпродаван албум на годината само три дена по издавањето

Откако го чекаа новиот албум повеќе од шест години, фановите на Адел масовно реагираа на нејзиниот четврти студиски албум, „30“, кој веќе е најпродаваниот албум во 2021 година.

„30“ беше објавен на 19 ноември, пет дена по двочасовната специјална емисија Adele One Night што се емитуваше на „Си-би-ес“, со неверојатно голема гледаност од над 10 милиони луѓе.

Новите извештаи од компанијата MRC Data (преку „Билборд“) откриваат дека веќе се продадени повеќе од 500.000 примероци за само три дена, надминувајќи го Evermore на Тејлор Свифт (469.000 примероци) за најпродаван албум на годината.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

dubbed anime GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub)

GoGoAnime Black Clover (Dub) Episode 161

My Hero Academia Season 2 (Dub)

online anime JUJUTSU KAISEN