September 25, 2021 06:28
Хроника

297 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (27.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 297 возачи. Од нив, 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Star Cat Fullhouse Episode 4

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Star☆Twinkle Precure kissanime Episode 49 kissanime your name

Website https://animekisa.in: Watch Xixing Ji Zhi Jijie Pian animekisa Episode 22 watch anime online

Tapas: https://tapas.io/kissanimecontact

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/kissanimemx