January 20, 2022 15:31
Uncategorized

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 256 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 40 санкции, 29 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 23 мерки за возење под дејство на алкохол, 19 санкции за користење мобилен телефон, четири мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за возач почетник, 68 за непрописно паркирање.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2

GoGoAnime My Hero Academia Season 2 Episode 22

gogoanimehub Tokyo Ghoul

Bleach Episode 363