January 20, 2022 17:08
Македонија

25.000 денари денес се како 20.000 денари минатата година, стандардот на народот драстично опаднат заради СДСМ

Соопштение до јавност, реакција на прес конференцијата на Даниела Маркоска од СДСМ

25.000 денари денес, се како 20.000 денари минатата година, стандардот на народот драстично опаднат заради СДСМ.
Според истражувања на ФАО, податоци кои ги објавија одреденк медиуми, цената на храната е зголемена и до 30% во однос на минатата година.

Во Македонија веќе имаме инфлација, а за тоа е виновна владата и пиунот Димитар Ковачевски, кој за сето ова време беше заменик министер за финансии.

Откако не направи ништонза да ја спречи инфлацијата, Ковачевски како прва своја мерка презема покачување на струјата и парното за 15%.

И сето ова доаѓа кога од народниот буџет се потрошија 86 милиони евра за само два месеци за купување на скапа струја.

СДСМ наместо да зборува за економија, да излезе на избори, зошто ниту знаат, ниту можат да се справат со економската криза, а страдаат сите. Потребна е нова влада без СДСМ.

free anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Tokyo Revengers Episode 24 - Uncen

anime stream AniWatch My Hero Academia Season 5 (Dub)

Tokyo Revengers (Dub) Episode 23

english anime AniWatch Dragon Ball (Dub)

watch anime dub Tokyo Revengers