September 18, 2021 16:42
Хроника

243 сообраќајни прекршоци во Скопје, 56 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 243 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 56 санкции, 53 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 24 за возење без возачка дозвола,

Изречени се 14 санкции за возење под дејство на алкохол, шест за користење на мобилен телефон, пет за нерегистрирани возила, 50 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Pandora to Akubi (https://twistmoe.net/m/rkoq) Episode 2

KissAnime: Spriggan anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime free

https://animedao.nl animedao demon slayer

Gab: https://gab.com/gogoanimebe

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/