August 2, 2021 19:34
Хроника

236 сообраќајни прекршоци во Скопје, 83 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 236 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 83 санкции, 24 за возење без возачка дозвола, 15 за возење под дејство на алкохол, девет прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила. Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал(црвено светло), пет за некористење сигурносен појас, 49 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Website https://animefreak.ws: Watch Precure All Stars Movie DX: Minna Tomodachi☆Kiseki no Zenin Daishuugou! animefreak Episode Full one piece animefreak

AnimeKisa: Mainichi ga Nichiyoubi anime episode 6 online free at https://animekisa.in watch animes

Website https://twistmoe.net: Watch Kiki's Delivery Service (Dub) twistmoe Episode Full twist moe

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/

Exercism: https://exercism.io/profiles/kissanmiemx

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimelol/