June 24, 2021 21:27
Хроника

232 сообраќајни прекршоци во Скопје, 34 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 232 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 15 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни возила во јавниот превоз.

Изречени се 14 санкции за користење мобилен телефон, седум за некористење сигурносен појас, 47 прекршоци што ги чинат пешаците, девет прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за непрописно престројување, 65 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Oni Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Dropkick On My Devil! (https://animeflix.nl/m/kxMj) Episode 11

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Overlord: Ple Ple Pleiades (https://aniwatch.pro/m/RVBK) Episode 8