Свет

Огнометот се претвори во хорор: На славниот карневал повредени 22 лица

При експлозија на огномет за време на популарниот кубански карневал Парандас повредени се 39 лица, меѓу кои има шест деца на возраст од 11 до 15 години.

– Несреќниот случај со огнометот се случи синоќа во градот Ремедиос, соопштија локалните власти.

Меѓу повредените има и лица кои се наоѓаат во критична состојба.

Истрагата е во тек со цел да се открие причината за инцидентот. 

Нови вести

Зариф до Трамп: Обидете се со почитување – тоа успева

Daniela

Американски обвинители запленуваат лични работи на Асанж од Амбасадата на Еквадор

Daniela

Протести на таксистите, сопствениците на автошколи и Брзата помош во Франција

Valentina