June 13, 2021 01:14
Хроника

207 санкционирани возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Чаир изречени се вкупно 207 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, 24 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 31… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

AnimeTV top anime tv: Naruto (Dub) Episode 220

AnimeFreak anime online: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full (https://animefreak.ws/m/G46R/ep-1)