Search

Силен земјотрес го погоди Родос

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Родос.

Земјотресот е регистриран во 12:11 часот по локално време на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Нема опасност од цунами.

Треба да знаете
Последни објави