Search

До 07 декември Нептун се движи ретроградно и носи тотален хаос за овие 5 знаци

Нептун е планетата на духовноста, па додека патува ретроградно, може да се најдеме во прашање за нашите духовни верувања и она што го сметаме за вистинито.

Пет хороскопски знаци ќе бидат особено погодени од овој ретрограден потег, еве кои:

Близнаци

Ќе се најдете во ситуација кога ќе ги преиспитате вашите комуникациски вештини. Можно е да откриете нејаснотии и недоразбирања во вашите интеракции со другите. Ова е време каде што треба да ги преиспитате вашите зборови и намери и да се фокусирате на вашата автентичност. Креативноста може да ви биде блокирана, па затоа е важно да се посветите на истражување на нови идеи или приспособување на стари проекти.

Рак

Ова е период кој може да ви каже многу за вашиот раст и развој. Издржавте многу, а за тоа говорат вашите успеси. Нептун ве поттикнува да се поврзете повеќе со луѓето преку вашите искуства. Потребна ви е љубовта и поддршката од другите за да преминете на следното ниво. Оставете ја старата верзија од вас и прегрнете ја новата која ќе ви донесе многу среќа.

Девица

Девиците ќе мора да ги преиспитаат своите навики и методи на работа и да најдат рамнотежа помеѓу практичноста и духовноста. Ова е време кога тие можат да откријат скриени таленти. Исто така, овој период може да донесе зголемена чувствителност на емоционалните потреби и да поттикне подлабоко емоционално заздравување.

Шкорпија

Оваа сезона го доживеавте целиот свој потенцијал и сила. Во овој период се развивате и трансформирате, а Нептун и Сатурн ќе ви донесат можност да воспоставите посилни романтични врски. Ќе бидете во хармонија со се‘ што ви носи просперитет. Овој период е поволен за анализа и размислување, но не и за донесување важни одлуки. Ја имате целата храброст да стигнете таму каде што сакате.

Риби

Нептун владее со вашиот знак, па овој ретрограден период ќе го почувствувате многу длабоко. Ќе се соочите со минатите илузии и ќе откриете како нивните соништа и идеи се изградени врз темели кои треба целосно да се преиспитаат. Ова е време да се усовршат визиите и да се усогласат со вистината. Можни се креативни блокади, но ќе ги надминете со тоа што ќе се посветите на некоја духовна пракса, како што е медитацијата.

Треба да знаете
Последни објави