Search

Грците објавија нови детали: Шариќ бил претепан и лежел без свест

На интернет се појавија снимки на кои се гледа како хрватските кошаркарски репрезентативци Дарио Шариќ и Ивица Зубац физички се судираат со непознати лица. Конфликтот се случил во ноќен клуб во Атина, вечерта откако Хрватска загуби од Грција во финалето на квалификациите за Олимписките игри.

Во објавите на Х се наведува дека во конфликтот учествувале и „некои други хрватски кошаркари“, кои наводно се судриле со неколку локални жители. ТМЗ пишува дека се се случило околу 5:30 часот.

Грчките медиуми објавија нови детали поврзани со тепачката на хрватските кошаркари во Атина. Тие пишуваат дека Шариќ и Зубац прво се судриле со гостите, а потоа и со обезбедувањето на клубот. Тие наведуваат дека со нив бил и Тин Једвај, хрватскиот фудбалер на Панатинаикос.

Додаваат дека хрватските НБА играчи во конфликтот добиле модринки на рацете и нозете. Тие пишуваат дека тепачката почнала со тоа што Зубац имал жестока вербална расправија со некого. Шариќ почнал да го брани, но набрзо добил удар поради кој паднал на земја.

Грците пишуваат дека капитенот на Хрватска накратко лежел неподвижен, без свест, откако добил удари по главата и телото.

Треба да знаете
Последни објави