Search

Автобус на ЈСП се качи на жарденерите кај Мавровка, за малце да се преврти

Сообраќајна несреќа денеска се случи пред ТЦ „Мaвровка“ во Скопје.

Двокатен автобус на ЈСП – Скопје од засега неутврдени причини заврши врз заштитната ограда на жардинериите кај булеварот.

Не е познато што е причина за несреќата и дали има повредени.

На местото на настанот забележливо е присуството на полицијата која врши увид.

Треба да знаете
Последни објави