Search

Се огласи шпанската федерација, Педри останува со репрезентацијата на ЕП

Играчот на Шпанија, Педри ќе остане со соиграчите на својата репрезентација до крајот на настапите на Играчот на Шпанија, Педри ќе остане со соиграчите на својата репрезентација до крајот на настапите на Европското првенство во Германија, и покрај тоа што можеби нема да ги игра натперварите до крајот на првенството.

Педри се повреди вчера на натпреварот со Германија по еден старт на Тони Крос врз него, по што мораше многу рано да го напушти теренот, а неговата замена Олмо го постигна првиот гол за Шпанците за водство од 1-0.

Од шпанската федерација истакнаа дека Педри има истекнување на лигаментите на левото колено од втор степен.

„Фудбалерот ќе остане со соиграчите до крајот на ова натпреварување на Европското првенство“, стои во соопштението на федерацијата.

Треба да знаете
Последни објави