Search

МВР со детали за несреќата во која загина поранешен пратеник на СДСМ

На 22.06.2024 во 18.13 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на планината Осогово, М.А.(61) од Кочани, додека работел на кровот од својата викенд куќа, паднал и починал на местото.

Лекар од Итна медицинска помош Кочани била констатирал смрт, а по насоки на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

Треба да знаете
Последни објави