Search

ПСЖ му должи на Мбапе 100 милиони евра

Килијан Мбабе и Париз Сен Жермен конечно се разделија летово, но приказната се уште не е завршена.

Имено, француските медиуми пренесуваат дека новиот играч на Реал Мадрид го потсетил клубот дека се’ уште ги немаат исплатено неговите неподмирени плати и одредени бонуси. Се работи за 100 милиони евра.

Тоа се заканува да ги залади односите меѓу двете страни бидејќи минатото лето постигнаа договор Мбапе да му прости одредени долгови ако го напушти клубот без обештетување.

Парижаните сметаа дека такво нешто е правилно со оглед на тоа што вложија огромни средства во неговиот развој кога на Монако му платија 197 милиони евра за неговото доаѓање во 2017 година.

Во меѓувреме, Мбапе, кој е со Французите на ЕП во Германија, напорно се подготвува за живот во Мадрид.

Тој купил голема вила во Мадрид, а нејзината вредност се проценува на близу 18 милиони евра.

Се очекува тој да одмора малку подолго, особено ако Франција оди далеку на завршниот турнир во Германија.

Треба да знаете
Последни објави