Search

Македонските кадетки петти на Балканијадата во одбојка

Македонската женска одбојкарска репрезентацина го освои петтото место на Балканско првенство за играчи до 18 години.

Македонките денес во мечот за петтата позиција ја совлада соодветната селекција на Црна Гораo 3:2.

„Црвено-жолтите“ Балканијадата ја завршуваат со две победи (Црна Гора и Албанија) и два пораз (Романија и Бугарија).

Треба да знаете
Последни објави