Search

Тело на 15-годишно девојче е пронајдено на брегот на Рајна, полицијата се сомнева на таткото

Тело на 15-годишно девојче е пронајдено на брегот на Рајна во германскиот град Вормс. Телото било пронајдено во понеделникот околу 18 часот, пренесува „Билд“.

Според медиумите, полицијата ги привела нејзините родители.

Сомнежот е насочен и кај таткото (39) и кај мајката (34)“, соопштија од полицијата. Сите три лица се Авганистанци.

Засега не се познати повеќе детали за смртта на девојчето.

Треба да знаете
Последни објави