Search

Скопјанец додека возел точак низ Чаир погоден од заталкан куршум

– Вчера во 19.45 часот во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреда од заталкано зрно од огнено оружје бил донесен А.Ф.(35) од Скопје, информираат од МВР.

Според пријавеното, додека управувал велосипед на подрачјето на Чаир, тој почувствувал болка во грбот, по што бил пренесен во медицинската установа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави