Search

Избувна пожар во фабрика во Скопје

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека околу 23.30 часот во с.Бардовци, скопско, настанал пожар во фабрика сопственост на А.А.(62).

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави