Search

Идната недела промена на времето – најава од УХМР

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Според прогнозите на синоптичарите, во првите два дена од следната седмица во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Потоа се очекува период на стабилно и топло време со постепен пораст на дневната температура.

Треба да знаете
Последни објави