Search

Дрска кражба во Центар, провалено во семејна куќа, украден автомобил и велосипед

Дрска кражба се случила синоќа во центарот на Скопје, кога крадец провалил во семејна куќа на улицата Христо Смирненски во близина на Универзална Сала.

Тој, некаде после полноќ влегол во куќата во која домаќините спиеле и одзел велосипед и клучеви од автомобил.

Откако со велосипедот избегал, за кратко време се вратил и го одзел и автомобилот, пишува скопјанка на својот фејсбук профил, барајќи помош од граѓаните доколку некој го види авотмобилот.

Треба да знаете
Последни објави