Search

Голем пожар избувна кај Сплит, голем број пожарникари на терен

Голем пожар избувна денеска околу 15 часот во месноста Сегет Горњи, кај Сплит.

Како што дознава „Далмација данас“, на местото на пожарот се упатиле повеќе пожарникари од локалното подрачје.

Пожарот настанал кога се запалила трева, ниска и висока вегетација, но деталите за пожарот не се познати.

Локализирањето на пожарот е во тек.

Треба да знаете
Последни објави