Search

Скопјанка нападната од сопругот по започнување на бракоразводна постапка

На 11.06.2024 во 10:00 часот во СВР Скопје, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека на 09.06.2024 на подрачјето на Кисела Вода била физички нападната од нејзиниот сопруг Т.А.(28) од скопско.

Со него таа била во бракоразводна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави