Search

Скопјанец претепан пред кафеана во Аеродром

Вчера во СВР Скопје, 48-годишниот А.Л. од Скопје пријавил дека на 08.06.2024 пред угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром во Скопје бил физички нападнат од неколку лица, при што се здобил со убодни рани, по што бил пренесен во приватна болница во Скопје за укажување лекарска помош, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави