Search

Земјотрес ја стресе Хрватска

Попладнево нов земјотрес ја потресе Хрватска, пренесува Вечерњи лист.

Иако јачината на земјотресот првично беше проценета на 4,0 степени според Рихтеровата скала, EMSC последователно ја намали јачината на 2,9 степени.

Епицентарот е на седум километри од Оглин, на длабочина од 10 километри.

Треба да знаете
Последни објави