Search

Земјотрес од 6 степени по Рихтер ја погоди Индонезија, засега нема информации за жртви

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија, јавува EMSC.

Според извештаите, епицентарот бил во областа Кепулалуа Талауд, на длабочина од 75 километри.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

Треба да знаете
Последни објави