Search

Прегазен 75-годишен пешак во Куманово

„Вчера во 12.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Пелинска“ и ул.„Ленинова“ во Куманово, патничко возило „фолксваген туран“ со бугарски национални ознаки, управувано од И.В.(42) удрило во пешакот Р.М.(75), двајцата од Куманово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.М. констатирани во Општа болница Куманово“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Треба да знаете
Последни објави