Search

Актерот на култната серија „Сплетки“ почина на 88-годишна возраст

Британскиот актер и ѕвезда на култната серија „Сплетки“ Мајкл Џејстон почина на 88-годишна возраст.

Веста за смртта на Мајкл ја потврди агенцијата M&M Famous Faces.

Според британските медиуми, Мајкл починал по кратко боледување, а неговото појавување во „Сплетки“ и денес се памети. Тој се појави во божиќната епизода од 1996 година „Time In Our Hands“, глумејќи го таткото на Ракел Тарнер, Џејмс Тарнер, кој им помогна на браќата Тротер конечно да станат милионери.

Покрај „Сплетки“, Џејмс играше забележителни улоги во други серии и филмови, меѓу кои во “Николас и Александра”, “Др. Ко”, “А Бит Оф А До”, “Тинкер Таилор Солдиер Спај”, “Џејн Ејре”и други.

Треба да знаете
Последни објави