Уапсен разбојник, сакај да ограби златарница во Скопје

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје денес го лишиле од слобода С.Ј.(43).

Тој бил фатен при обид да изврши разбојништво во златарница во Градскиот трговски центар, заканувајќи се со пиштол на вработеното лице.

С.Ј. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Треба да знаете
Последни објави