Search

Битиќи: Нема да му ги простиме делата на Груевски

Помирувањето не значи амнестија. Помирувањето може донекаде да ја ублажи казната, но ема простување на дела порача вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во вечерашната емисија Клик плус на ТВ21, запрашан за можно помирување и можна амнестија на Никола Груевски.

Вицепремиерот и потпреседател на СДСМ, Битиќи порача дека уставните измени нема да се гласаат додека не се обезбедат бројките, а според него, тоа ќе се случи наскоро бидејќи скрининг процесот е при крај.

Треба да знаете
Последни објави